Vaşington Eğitim Müşavirliği

SKY GLOBAL TÜRK STAJI

SKY GLOBAL TÜRK STAJI

SKY GLOBAL TÜRK STAJI

Yurt dışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart sahibi 18-35 yaş arasındaki mühendislik fakültelerinde lisans, yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenim gören veya yeni mezun olmuş gençlerimizin mühendislik ve teknoloji alanında tecrübe kazanmaları maksadıyla Başkanlığımız ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) iş birliğiyle "SKY Global Türk Staj Programı" düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bahse konu program vasıtasıyla yurt dışındaki gençlerimizin ülkemizin hava aracı platformlarının tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında öncü kurumlarından olan TUSAŞ'ta staj yapması desteklenecektir.

KONAKLAMA, HARÇLIK, ULAŞIM DESTEĞİ

Program kapsamında katılımcılara sağlanacak olan konaklama, iaşe ve ulaşım desteklerine ek olarak Başkanlığımız tarafından katılımcıların iştirak edebilecekleri çeşitli sosyal ve kültürel programların düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu minvalde, SKY Global Türk Staj Programı'nın başvuruları 26 Mayıs 2023 tarihine kadar https://obys.ytb.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır. Program hakkında ayrıntılı bilgiye "https://ytb.gov.tr/haberler/yurt-disinda-yasayan-genclerimiz-ytbnin-destegiyle-tusasta-staj-yapiyor" bağlantı adresi üzerinden ulaşılabilecektir.

2525 Massachusetts Ave NW, Washington, DC 20008 - 1 202 6126700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.